Skip links

بدهی‌های آمریکا به ۲۶ تریلیون دلار، معادل ۲.۶ میلیارد واحد بیت کوین رسید

با رکورد جدید بدهی‌های ملی آمریکا، یک بار دیگر کمیابی دیجیتالیِ بیت کوین رخ‌نمایی کرد.

به گزارش کوین تلگراف، میزان بدهی‌های ایالات متحده آمریکا حالا برابر با رقم‌ چشم‌گیر ۲.۶۵ میلیارد واحد بیت کوین است، ۲۱ برابر بیشتر از بیت کوین‌هایی که وجود خواهد داشت.

طبق آمار وب‌سایت National Debt Clock که بدهی‌های آمریکا را رصد می‌کند، بدهی ناخالص این کشور برای اولین بار در تاریخ از مرز ۲۶ تریلیون دلار گذشته است.

این رقم بسیار عجیب در حالی دیده می‌شود که از هفت ماه پیش تاکنون، فدرال رزرو یا همان بانک مرکزی آمریکا از هیچ اقدام تورم‌زایی چشم‌پوشی نکرده است. این اقدامات میزان عرضه دلار را به‌شدت افزایش داده است.

بنابر گزارش‌های قبلی، میزان نقدینگی (پول M2) در آمریکا روی رکورد ۱۸.۱۱۵ تریلیون دلار قرار دارد. این در حالی است که ترازنامه فدرال رزرو رقم ۷ تریلیون دلار را نشان می‌دهد.

افزایش شدید بدهی‌های دولت آمریکا از چشم طرفداران بیت کوین دور نماند. حساب توییتر غیررسمی بیت کوین (Bitcoin) در توییتر به این‌ نکته اشاره کرد که رقم بدهی‌های ایالات متحده برابر با ۲,۶۵۳,۰۶۱,۲۲۴ بیت کوین است.

این حساب توییتری همچنین افزود که میزان بدهی‌های آمریکا در عرض فقط دو ماه ۲۰۴,۰۸۱,۶۳۲ بیت کوین افزایش داشته است که این رقم هم فاصله زیادی با عرضه ثابت بیت کوین‌ها (۲۱ میلیون واحد) دارد.

بحث‌ در مورد کمیابی دیجیتال در حالی ادامه یافته است که فدرال رزرو این هفته برای بررسی راهکارهای برون رفت از بحران ویروس کرونا، نشست برگزار کرد.

رشد M2 مسیر مخالف بیت کوین را نسبت به پول فیات از نظر ذخایر پولی برجسته کرد. چند هفته پیش، در سومین رویداد هاوینگ بیت کوین، تورم این ارز دیجیتال ۵۰ درصد کاهش پیدا کرد و به ۱.۸ درصد رسید.

در همین حال، کمی پیش سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD)، در گزارشی ناامیدکننده اعلام کرد که درباره امکان بازیابی سریع اقتصاد شک و تردید زیادی وجود دارد و دولت‌ها باید آماده موج دوم ویروس کرونا  باشند.

شرکت افرا نتورک با سابقه درخشان در زمینه IT و بیش از ۳ سال در زمینه کریپتو در ایران باکادری مجرب و متخصص به طور رسمی فعالیت خود را شروع کرده و خدمتگزار شما عزیزان و همراهان همیشگی می باشد. لذا در جهت رفع نیاز مشتریان برآن شدیم تا صرافی ارزهای دیجیتال شرکت افرانتورک رابانام اختصاصی افراتتر راه اندازی نماییم.

نظر دهید: