Skip links

در این پست از وبلاگ سایت صرافی مجازی افراتتر قرار هست به ماینرها و به طور دقیق تر درباره برق ماینرها اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم. برق ماینرها همیشه برای عموم مردم جای سوال بوده و اطلاعات زیادی در این باره وجود ندارد. ما در این پست از بلاگ قصد داریم به برق ماینرها بپردازیم، با ما همراه بمانید.

جزئیات طرح خرید برق صرفه‌جویی شده برای ماینرها از زبان یک کارشناس ماینینگ

صرافی مجازی افراتتر، ارائه دهنده خدمات خرید و فروش ارزهای دیجیتال

یک کارشناس ماینینگ درباره طرح خرید برق صرفه‌جویی‌شده برای استخراج ارزهای دیجیتال (برق ماینرها)، گفت: این طرح مربوط به خرید کولر گازی برای مناطق جنوبی کشور می‌شود و برای ماینرهای متوسط و کوچک توجیه اقتصادی ندارد.

امروز، طرحی از سوی شرکت توانیر معرفی شد که طبق آن، استخراج‌کنندگان ارز دیجیتال می‌توانند برق ارزان‌تری نسبت به تعرفه فعلی (صادراتی) به‌دست بیاورند. براساس این دستورالعمل که همایون حائری، معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی صادر کرد، دارنده گواهی صرفه‌جویی مجاز است معادل انرژی الکتریکی مندرج در گواهی را براساس مقررات جاری، از طریق بورس انرژی (به‌طور مستقیم و یا از طریق قراردادهای دوجانبه با مالک نیروگاه) خریداری کند و برای مصرف نهایی به هریک از کاربردهای رایج ازجمله استخراج ارزهای دیجیتال، تخصیص دهد.

امید علوی، کارشناس و ماینر حرفه‌ای، در گفتگو با ارزدیجیتال، درباره پیش‌زمینه این طرح جدید گفت:

به‌دلیل پیک مصرف برق در کشور، امسال آقای اردکانیان، وزیر نیرو بحث کاهش مصرف کولرهای گازی را مطرح کرد، چون ما در جنوب کشور بیش از ۹ ماه مصرف کولر گازی داریم و جنوبی‌ها در اغلب ماه‌های سال از کولر گازی استفاده می‌کنند اکثر این کولرها قدیمی و پرمصرف هستند و این مسئله بار سنگینی روی شبکه برق کشور ایجاد می‌کند، به‌خصوص در چهار ماه گرم سال.
برای همین، آقای اردکانیان آمد پیشنهاد تعویض کولرهای گازی را داد. طبق این طرح، کسانی که با سرمایه خود به تعویض کولرهای گازی کمک کنند، می‌توانند برق مازادی که صرفه‌جویی می‌شود را از بورس انرژی (با تعرفه ارزان) بخرند و مصرف کنند. این طرح (برق ماینرها) به توانیر و شرکت‌های توزیع ابلاغ شده است و کسانی که گواهی صرفه‌جویی داشته باشند می‌توانند در بورس به اندازه میزان گواهی خود برق بخرند.

شرکت افرا نتورک با سابقه درخشان در زمینه IT و بیش از ۳ سال در زمینه کریپتو در ایران باکادری مجرب و متخصص به طور رسمی فعالیت خود را شروع کرده و خدمتگزار شما عزیزان و همراهان همیشگی می باشد. لذا در جهت رفع نیاز مشتریان برآن شدیم تا صرافی ارزهای دیجیتال شرکت افرانتورک رابانام اختصاصی افراتتر راه اندازی نماییم.

نظر دهید: